poli eng header

חדשות וברכות

ברכות לדוקטורנטית קרן לוי-גנני סניידר

"קרן לוי גנני-סניידר שהיא דקטורנטית שלנו (בהנחיית פרופ' קנטי ופרופ' ישי) פירסמה לפני יומיים (24\10) מאמר במדור דעות של הארץ תחת הכותרת "מפחדים מערבים, מכים מבקשי מקלט" בו היא הציגה חלק מנתוני עבודתה אודות הקשר בין הרגשת איום ופיתוח עמדות כלפי זרים ואחרים. אני, ובשם ועדת הדקטוראט מבקש לברך את קרן על מאמר חשוב זה ועל הנכונות שלה לייזום ולחשוף את הידע שהיא אספה בפני הקהל הרחב, זהו בהחלט אחד היעדים של המדען ואני מברך אותה על כך ועל העבודה היפה שהיא עושה. לכתבה בעיתון הארץ:http://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.2759479
בברכה
יו"ר ועדת דקוןראט
פרופ' אסעד גאנם

ברכות לאדם אסעד ומאור שניר על זכייתם בפרס המחקר לשנת 2012 של המרכז למורשת מנחם בגין

אנו שמחים לברך את אדם אסעד ומאור שניר, שני סטודנטים לתואר שני במחלקה ליחסים בינלאומיים, על זכייתם בפרס המחקר לשנת 2012 של המרכז למורשת מנחם בגין עבור מחקר בקבלת החלטות שביצעו תחת הנחייתו של פרופ' נחמיה גבע.

  prasbegin

הודעה בצער רב על פטירתו של הסטודנט דורון רמות

ביה"ס למדעי המדינה והמחלקה ליחסים בינלאומיים מצטערים להודיע על מותו בטרם עת של מר דורון רמות, סטודנט לתואר שני במחלקה ליחסים בינלאומיים. דורון זכור למוריו כסטודנט חרוץ ונעים הליכות שלאורך כל הדרך לא וויתר ושב בכוחות מחודשים לשנה"ל הנוכחית להשלים את לימודיו.  לצערנו הרב, לא הספיק להשלים את המלאכה.
א
נו משתתפים בצערה של המשפחה והחברים.

 הצוות האקדמי והמנהלי

ברכות למורין חיו חמו על זכייתה במאמר המצטיין בכנס פרחי מחקר באוניברסיטה העברית בירושלים

ביה"ס למדעי המדינה מברך את התלמידה מורין חיו חמו על זכייתה בפרס המאמר המצטיין בכנס פרחי מחקר בירושלים. המאמר נכתב על בסיס התזה בהנחייתו של ד"ר דורון נבות.
שם המאמר:
"Are all Politicians Corrupt? The Personal Need for Structure and stereotypes of Political Corruption Perceptions in Israel"
יישר כוח. 

ברכות ל- 12 הדוקטורטים החדשים שלנו

ביה"ס למדעי המדינה גאה ומברך את 12 הדוקטורטים החדשים שלו:
1. ד"ר אריק אריאל  
2. ד"ר טלי בירמן  
3. ד"ר ראובן ברקו  
4. ד"ר אבשלום גינוסר   
5. ד"ר שמואל לדרמן  
6. ד"ר צבי מרדכי ליבמן  
7. ד"ר מחאג'נה מוהנד
8. ד"ר פאדי נחאס
9. ד"ר אברהים עבד אל מג'יד (ז"ל)
10. ד"ר רוברט קסטל
11. ד"ר אורית רפפורט
12. ד"ר יוסף שחאדה
יישר כוח והצלחה בהמשך דרככם.

ברכות לד"ר איתי בארי וד"ר דורון נבות על זכייתם בפרס הוקרה על מאמרם המצטיין שהוצג בכנס IRSPM שברומא

אנו מברכים את ד"ר איתי בארי וד"ר דורון נבות על מאמצם המשותף לכתיבת מאמר שהוצג בכנס IRSPM שברומא וזכה בפרס הוקרה על מאמר מצטיין בכנס.
נושא המאמר: Local Political Corruption: Potential Structural Malfunctions at the Central-Local, Local-Local and Intra-Local Levels.
כן יירבו שיתופי פעולה כאלה.


ברכות לפרופ' יעל ישי על זכייתה בפרס על מפעל חיים

yael ishay

ברכות חמות לפרופ' יעל ישי על זכייתה בפרס על מפעל חיים מטעם האגודה הישראלית למדעי המדינה.
הפרס יוענק ליעל בכנס הקרוב של האגודה שיתקיים השנה באוניברסיטת חיפה ב-30 במאי.
זהו כבוד גדול עבורנו ואנו גאים מאד על תרומתה הרבה של יעל למחקר ועל היותה חוקרת מהשורה הראשונה ואזרחית למופת של קהיליית בית הספר והאוניברסיטה.
יישר כוח, בשם כלל חברי בית הספר למדעי המדינה ותלמידיו,

ברכות לד"ר ישראל ויסמל-מנור שמאמרו זכה לאזכור ב- New York Times

israel2

ברכות למרצה שלנו ד"ר ישראל ויסמל-מנור שזכה לכתבה ב- New York Times בנושא מאמרו.
לינק לכתבה

כנס ארצי ראשון של מועדון מודל האו"ם באוניברסיטת חיפה

בשבוע שעבר נערך כנס ארצי ראשון של מועדון מודל האו"ם של אוניברסיטת חיפה. בכנס השתתפו כ -100 סטודנטים מ  -9 מוסדות אקדמיים שונים מרחבי הארץ.  הכנס היה הצלחה מסחררת וסוקר ע"י גורמי טלוויזיה שונים. בסיום הכנס זכו 5 סטודנטים מאוניברסיטת חיפה בפרסים השונים, כולל 2 סטודנטים מחו"ל הלומדים בתוכניות המיוחדות של מדעי המדינה
(peace and conflict management) - גראהם קנדי וגו' צ'פמן.
הכנס כולו אורגן ונוהל ע"י ספי שלם, אלון ששון, מיכאל טפליצקי, אסיה בונגרד, מייקל פרמוט  ודני פלג- כולם תלמידי מדעי המדינה.
יישר כוח לכל המארגנים, המשתתפים והזוכים שייצגו את ביה"ס בכבוד רב.

omm

ברכות למועדון מודל האו"ם

 nations

ברכות למועדון מודל האו"ם של האוניברסיטה שגרף חמישה פרסי הצטיינות ב"ישראמון 2011", כנס בינלאומי שדימה את פעילות האומות המאוחדות. ביה"ס גאה בעובדה ששלושה מתוך חמשת הפרסים הוענקו לתלמידיו.
לפרטים נוספים לחץ כאן

תלמידי ביה"ס למדעי המדינה השתתפו הכנס בינלאומי בהמבורג

תלמידי ביה"ס למדעי המדינה, ספי שלם, אלון ששון, דאניה מסרראה והדס לביא ייצגו אותנו בכבוד בכנס בינלאומי של מודל האו"ם בהמבורג שבגרמניה בו נטלו חלק 350 סטודנטים מכל רחבי העולם. בנוסף, הם גם הופיעו בכתבה בעיתון הגדול ביותר בצפון גרמניה.
לכתבה המלאה בעיתון.

ברכות לדוקטורנטית אפרת ליאני

ברכות לדוקטורנטית שלנו, אפרת ליאני, על בחירתה ע"י מגזין The Marker להיות בין עשרת המנהלים המבטיחים של חברות במשק הישראלי.
לכתבה המלאה לחץ כאן.